לקנות דירה יד שנייה באשקלון

אשקלון הדרומית מדורגת רביעית עם תשואה ממוצעת בשיעור של 5% לדירת 2 חדרים. לעומת זאת דירת 3 חדרים בעיר מניבה תשואה ממוצעת של 3.96% ודירת 4 חדרים עם תשואה של 3.37% בלבד. את החמישייה הראשונה סוגרת העיר חדרה כשדירת 2 חדרים מניבה תשואה של 4.72%.

לדברי גל עופרים, סמנכ"לית השיווק אתר יד2 – "הנתונים מלמדים כי נכסים בערי פריפריה מניבים תשואות גבוהות יותר מהתשואות שמניבים נכסים במרכז הארץ. הם גם מלמדים שדירות קטנות מניבות תשואות גבוהות יותר מדירות גדולות. חשוב לציין כי בשנים האחרונות חלה בכל הארץ ירידה קלה בשיעורי התשואות שניתן לקבל מהשכרה, הדבר נובע מהקצב המהיר שבו עלו מחירי הדירות, לעומת העלייה האיטית יחסית במחירי השכירות".

עופרים מדגישה כי משקיעי נדל"ן אינם בוחנים את הרווח מההשקעה רק על פי התשואה שניתן לקבל מהשכרה, אלא הם בעיקר בוחנים את התשואה שנגזרת מעליית ערך הדירה לאורך השנים. "לדוגמא, משקיעים שרכשו דירות בבאר שבע נהנו מעליית ערך הנכס בעשרות אחוזים בשנים האחרונות" לדבריה.

בהתייחס לסיכונים והרווחים הכרוכים בהשקעת הנדל"ן היא מדגישה, כי כדאי למשקיע שמחפש תשואות גבוהות משכירות לרכוש דירה בפריפריה. "כמובן שאז יהיה עליו לקחת בחשבון שלצד הרווח הגדול יש סיכון – הסיכון במקרה הזה בעיקר מתבטא בכך שהנכס לא יושכר לאורך כל התקופה. מצד שני, למשקיע שמחפש השקעה סולידית,  כדאי לרכוש נכס בתל אביב או באזורי הביקוש הנוספים בגוש דן, שם  הנכס  אולי יניב תשואה נמוכה יותר משכירות אך הסיכון שהנכס לא יושכר נמוך", היא מסכמת.

Print Friendly, PDF & Email
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

EnglishFrançaisעִבְרִיתРусский