כביש היציאה הצפונית

כביש היציאה הצפונית בעיצומן

צילומים חושפים את תוואי הכביש, את הקטע שכבר נסלל ואת מה עוד נשאר להשלים כדי שבעוד שנה תתחולל באשקלון ומצפון לה מהפיכת תחבורה שעשויה להשפיע על תושבי העיר והאזור

כבר למעלה משנה עומלים על הקמת וסלילת המשכן הצפוני של שדרות יצחק רבין ויצירת כביש היציאה הנוסף מאשקלון. הכביש החדש יתחבר עם המחלף שמוקם אף הוא בימים אלה על כביש 4 מצפון לבאר גנים.
כביש היציאה הצפוני עשוי לפתור משמעותית את עומסי התנועה הקשים שנוצרים מידי בוקר וערב בשדרות בן גוריון ובשדרות מנחם בגין שלעת עתה עדיין נחשבת בקרב הציבור היציאה הצפונית. בעתיד צפוי גידול ניכר באוכלוסיית בעיר עם הקמתן של שכונות חדשות ובעיקר עם יישום הסכם הגג שעשוי להפוך את אשקלון לאחת מהערים הגדולות בישראל.
עם פתיחתו של הכביש תושבי אשקלון יצטרכו להתרגל לשם החדש של כביש היציאה: שד' יצחק שמיר, על שם מנהיג הליכוד וראש הממשלה לשעבר שהלך לעולמו לפני מספר שנים.
שני הפרויקטים הנפרדים: סלילת כביש היציאה והקמת המחלף צפויים להסתיים בעוד כשנה, בקיץ 2020.
בינתיים נודע כי יש כוונה לפתוח חלקית, כבר בעוד מספר חודשים, את הקטע הדרומי של שד' יצחק שמיר שכבר סלול ולאפשר פניה מערבה לשד' אריאל שרון אל שכונותיה הצפוניות של אשקלון. הדבר יקל ולו במעט על התנועה מצפון העיר אל היציאה הוותיקה דרך שד' מנחם בגין.
במסגרת הקמת המחלף החדש צפוי להיסגר צומת פריאור המסוכן וכל התנועה לישוב באר גנים הסמוך תיעשה באמצעות המחלף החדש ובשלב מאוחר יותר באמצעות כביש ייעודי שיחבר בין הישוב לאשקלון דרך שכונת עיר היין.
ציר נוסף ומשמעותי שייסגר הוא החיבור מהישוב ניצן וחוף ניצנים לכביש 4 (צומת אשכולות/ניצנים) והתנועה תתנהל באמצעות המחלף החדש.
https://youtu.be/fp0jZVBHThA
Print Friendly, PDF & Email
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

EnglishFrançaisעִבְרִיתРусский